Od czego zależy cena ogrodzenia Joniec?

Ogrodzenie z jasnych bloczków betonowych

Ogrodzenie jest bardzo ważnym elementem każdej nieruchomości. Pozwala na jej dopełnienie, a także odgrodzenie i zapobieganie wchodzeniu na działkę niepożądanych osób. Na rynku istnieją różne produkty tego typu, w tym ogrodzenia Joniec. Od czego zależy ich cena?

Od czego zależy cena ogrodzenia Joniec?

Koszt wykonania ogrodzenia Joniec zależy od wielu czynników. Najważniejsze jest oczywiście zastosowanie konkretnych rozwiązań, wpływających zarówno na funkcjonalność, jak i łatwość montażu poszczególnych bloczków.

Trzeba pamiętać, że na rynku są obecnie dostępne różne produkty marki Joniec. Mowa tu m.in. o serii Gorc Top czy Gorc De Lux 22. To bloczki różniące się od siebie przede wszystkim barwą i dokładnym wykończeniem. Mają one też różne formaty. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania warto zwrócić uwagę też na konstrukcję – Joniec ma w swojej ofercie zarówno pojedyncze, jak i podwójne.

Na cenę ogrodzeń Joniec wpływają takie parametry, jak:

  • model,
  • wielkość bloczków,
  • grubość ścianek,
  • kolorystyka,
  • ewentualne ozdobniki,
  • rozwiązania montażowe.

Jakie modele ogrodzeń Joniec są najtańsze, a które najdroższe?

Zdecydowanie najtańsze są modele ogrodzeń Joniec o dość cienkich ściankach, w podstawowym, szarym kolorze pochodzące ze standardowych kolekcji wypuszczonych już kilka lat temu. Najwięcej trzeba zapłacić za nowe serie bloczków, zazwyczaj bardzo designerskich, tworzonych z myślą o nowoczesnych budynkach.

Niektóre osoby decydują się na przeplatanie słupków wykonanych z bloczków Joniec tradycyjnymi przęsłami metalowymi. To rozwiązanie, które niekiedy pozwala na zmniejszenie kosztów inwestycji. Popularną opcją jest też stosowanie bloczków wyłącznie przed budynkiem. Wówczas pozostałą część ogrodzenia wykonuje się z siatki czy innych, tanich materiałów.

Przeczytaj także: 4 zalety modułowych ogrodzeń betonowych Joniec

Ceny dodatków do ogrodzenia Joniec

To, ile kosztuje metr ogrodzenia Joniec, to nie wszystko. Trzeba bowiem pamiętać, że takie konstrukcje często są wzbogacone różnego rodzaju daszkami i ozdobnikami. Potrafią one znacznie zwiększyć koszt wykonania ogrodzenia.

Daszki i inne ozdobniki wchodzą w skład konkretnych serii. Warto dopasowywać je do pozostałych elementów ogrodzenia, tworząc spójny design całości. Na ogół za jeden daszek trzeba zapłacić około 20-30 zł. W przypadku dużych posesji, gdzie takie elementy pojawiają się co kilka metrów, ogólny koszt ogrodzenia może mocno się zwiększyć.

Płot stalowo-betonowy

Kolor a koszt wykonania ogrodzenia Joniec

Producent uzależnia cenę bloczków również od ich kolorystyki. Zazwyczaj jest to różnica kilku złotych za jedną sztukę. Na rynku znaleźć można ogrodzenia Joniec w wielu wariantach kolorystycznych. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się te w wersji podstawowej, w kolorze betonu. W najnowszych liniach zastosowano także bardzo współczesne barwy, w tym Alba, Milos, Morion czy Dioryt – takie produkty bywają nawet dwa razy droższe od podstawowych modeli marki Joniec.

Ile kosztuje ogrodzenie Joniec?

To, ile kosztuje ogrodzenie Joniec, zależy od wielu czynników, jednak na ogół ceny wahają się w granicach 17-40 zł za jeden bloczek. Popularnością cieszą się też elementy modułowe, umożliwiające znacznie szybsze postawienie całego ogrodzenia. W ich przypadku cena wynosi 15-28 zł, w zależności od wybranego sklepu.

Montaż ogrodzenia Joniec – cena

Trzeba pamiętać, że zakupienie bloczków niezbędnych do stworzenia ogrodzenia to nie wszystko. Do ogólnej ceny takiego przedsięwzięcia należy doliczyć też montaż. Zwykle właściciele posesji decydują się na powierzenie tego obowiązku profesjonalnym ekipom. Wówczas cena zależy przede wszystkim od długości ogrodzenia Joniec. Na ogół jednak trzeba liczyć się z kosztem wynoszącym nawet kilka tysięcy złotych. Elementy tego typu są dość łatwe w montażu ze względu na idealnie dopasowane formy, jednak trzeba pamiętać, że zamontowanie daszków, metalowych przęseł i innych ozdobników wiąże się z większym nakładem pracy, a więc także wyższą ceną.

Cena robocizny ogrodzenia Joniec zależy oczywiście od wybranej ekipy montażowej. W małych miastach zwykle za takie usługi płaci się nieco mniej niż np. w Warszawie. Przed wyborem danej firmy warto jednak zapoznać się z jej wcześniejszymi realizacjami, by upewnić się, że prace zostaną wykonane z odpowiednią precyzją.

Przeczytaj również: Montaż ogrodzenia Joniec – jak powinien prawidłowo wyglądać?

Cena ogrodzenia Joniec a dystrybutor

Ceny ogrodzenia Joniec zależą również od marży nałożonej przez dystrybutora. Produkty tego typu są dostępne na terenie całej Polski, jednak koszt ich zakupu stale się waha. To właśnie z tego faktu wynikają tak duże rozbieżności w cenie. Najtańsze modele ogrodzeń modułowych Joniec kosztują około 10 zł za sztukę, a najdroższe potrafią przekroczyć nawet 50 zł.

Szukasz elementów ogrodzenia Joniec w atrakcyjnych cenach? Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem bądź skontaktowania się z nami!