4 zalety modułowych ogrodzeń betonowych Joniec

Ogrodzenie modułowe firmy Joniec
Ogrodzenia modułowe to elegancki sposób na otoczenie zarówno nowoczesnej, jak i tradycyjnie wyglądającej posesji.

W ostatnich latach jednym z popularniejszych sposobów ogradzania posesji stało się stawianie parkanów modułowych. Najlepiej, gdy są to płoty sprawdzonej, renomowanej firmy – np. ogrodzenia betonowe Joniec. Co je wyróżnia? Dlaczego warto zaufać właśnie tej firmie? Sprawdź, czym charakteryzuje się ogrodzenie modułowe Joniec!

Ogrodzenia betonowe Joniec do każdej posesji

Firma Joniec to jeden z liderów w branży małej architektury. Świadczą o tym m.in. nagrody i wyróżnienia, które marka zdobywa niezmiennie od wielu lat. W jej ofercie znajdziesz m.in. elewacje, podmurówki oraz ogrodzenia modułowe.

  • Ogrodzenie modułowe Joniec ROMA Horizon. Parkan składa się z poprzecznie montowanych metalowych paneli oraz bloczków zdobionych charakterystycznym melanżem, dzięki któremu beton zyskuje interesujących wygląd. Wśród dostępnych wariantów znajdziesz takie, które łączą w sobie barwy ciepłe i chłodne (np. Piryt i Marengo). Ich zastosowanie da Ci nieograniczone możliwości podczas aranżacji posesji i ogrodu! Nawet jeśli za kilka lat zechcesz zmienić kolor elewacji, nie będziesz musiał ograniczać się jedynie do jednej palety barw. Ogrodzenie z bloczków Joniec będzie dobrze współgrało z budynkiem, niezależnie od tego, czy nadasz mu ciepły, czy chłodny kolor.
  • Ogrodzenie modułowe ROMA Classic wyróżnia prostota, elegancja i funkcjonalność. Jego montaż jest szybki i prosty – czyli taki, jaki powinien dotyczyć każdego ogrodzenia modułowego! Ogrodzenia Joniec ROMA Classic pasują zarówno do posesji urządzonych w stylu klasycznym, jak i tych bardziej nowoczesnych. Co więcej, bloczki betonowe Joniec wykorzystywane w systemie ROMA Classic możesz zastosować również jako materiał do budowy donic lub obrzeży klombów. Zyskasz w ten sposób trwałą ozdobę ogrodu, która będzie korespondowała z jego ogrodzeniem. Całość stanie się niezwykle spójna i harmonijna!
  • Ogrodzenie modułowe Joniec ROMA Perfect to wersja ogrodzenia, która spodoba Ci się, jeśli lubisz oryginalne rozwiązania albo zamierzasz urządzić posesję w stylu rustykalnym. Każdy bloczek betonowy Joniec wykorzystywany do budowy ogrodzeń ROMA Perfect zostaje poddany obróbce z udziałem technologii SCRATCH. Efektem tych zabiegów jest niejednolita powierzchnia. Na bloczkach powstają skośne rysy i prążkowania, a krawędzie stają się nierówne. Wszystko po to, by wyraźnie postarzyć bloczki oraz wywołać wrażenie ich długowieczności i działania na nie sił przyrody.

Dostępne są one w 3 wariantach:

Łatwy sposób na ogrodzenie posesji

Ogrodzenie modułowe w dwóch kolorach
Ogrodzenie Joniec Horizon w kolorze Magnetyt z dedykowanymi przęsłami metalowymi tworzą doskonałe połączenie.

Ogrodzenia modułowe Joniec to łatwy sposób na uzyskanie większej prywatności i oddzielenie Twojej posesji od drogi publicznej. Wykorzystywane przy ich stawianiu bloczki betonowe mają równe krawędzie i identyczne rozmiary. Montaż ogrodzenia przeprowadzisz więc szybko i sprawnie. 

Jak to zrobić? Najpierw przygotuj fundament. Pamiętaj, aby umieścić go poniżej strefy przemarzania gleby. Następnie oczyść beton i ułóż na nim warstwę izolacyjną. Teraz budowa ogrodzenia z bloczków Joniec będzie już prosta! Użyj kleju bez zalewania i pokryj nim powierzchnię, na której następnie będziesz ustawiał bloczki. Umieść pierwsze bloczki betonowe Joniec na przygotowanej powierzchni, a następnie wypoziomuj je przy użyciu gumowego młotka. Jeśli wybrałeś bloczki w jasnym kolorze, pamiętaj, aby użyć białego młotka! Postępuj tak samo z kolejnymi rzędami bloczków, aż zakończysz budowę ogrodzenia. Jeśli wyczujesz większe nierówności, przed przystąpieniem do klejenia i układania następnego rzędu zeszlifuj delikatnie powierzchnię. To wszystko! Elementy do budowy płotów betonowych Joniec zostały tak przygotowane, aby z ich montażem poradził sobie nawet laik!

Przeczytaj także: Montaż ogrodzenia Joniec – jak powinien prawidłowo wyglądać?

Ogrodzenia modułowe – trwałość na lata

Ogrodzenia modułowe Joniec będą stanowiły ochronę oraz ozdobę Twojej posesji przez wiele lat. Wszystkie bloczki oraz panele zostały wykonane z materiałów dobrej jakości. Bloczki ogrodzeniowe są zrobione z wytrzymałego betonu, a przęsła – z ocynkowanej, malowanej proszkowo stali. Nie musisz obawiać się, że już po kilku latach zauważysz wyszczerbienia czy odpryski na murze. Ogrodzenia z bloczków Joniec przetrwają próbę czasu i nawet po wielu latach wciąż będą wyglądały świetnie.

Kolorystyka, którą dopasujesz do stylu swojej posesji

Ogrodzenia betonowe Joniec dostępne są w wielu różnych kolorach. Znajdziesz wśród nich klasyczną czerń i platynę, a także bardzo modne w ostatnich latach grafit oraz odcienie szarości. Jeśli lubisz niestandardowe, nieco awangardowe rozwiązania, możesz wybrać ogrodzenie betonowe Joniec z bloczkami betonowymi w kolorze białym albo bursztynowym. Ciekawym rozwiązaniem są także ogrodzenia wykonane z bloczków z przetarciami łączącymi 2 kolory. Takie ogrodzenia przyciągają wzrok, idealnie też komponują się z większością aranżacji ogrodów. Dodatkowo dopasowują się do dowolnej kolorystyki posesji – będą dobrze wyglądać niezależnie od tego, czy elewacja Twojego domu i kostka na podjeździe jest utrzymana w ciepłej, czy chłodnej tonacji.

Ogrodzenia betonowe Joniec – cennik

Zastanawiasz się, z jakimi kosztami wiąże się budowa ogrodzeń modułowych Joniec? Cena zależy od kilku czynników, m.in. długości ogrodzenia oraz typu bloczków i paneli, na które się zdecydujesz. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z ekspertami Posesja PLUS! Przedstawimy Ci pełną ofertę produktów Joniec oraz podpowiemy, które rozwiązania najlepiej sprawdzą się w przypadku Twojego ogrodzenia. Chętnie też wysłuchamy Twoich pomysłów i wcielimy je w życie. Ostateczny efekt ma być przecież trwały oraz zgodny z Twoimi wymaganiami!