Montaż ogrodzenia Joniec – jak powinien prawidłowo wyglądać?

Ogrodzenie Joniec z szarych bloczków z przęsłami metalowymi.
Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzona jest Twoja posesja, wśród bloczków Joniec Roma znajdziesz takie, które dopełnią aranżację!

Chciałbyś, aby Twoją posesję otaczało ogrodzenie Joniec? Montaż parkanu wykonanego z betonowych bloczków jest dość prosty – jeśli zechcesz, możesz podjąć się go samodzielnie. Sprawdź jednak, jak przebiega montaż bloczków Joniec i na co zwrócić uwagę podczas pracy.

Ogrodzenia Joniec, które dopasujesz do każdej posesji

Na ogrodzenie modułowe Joniec możesz zdecydować się niezależnie od tego, w jakim stylu utrzymana jest Twoja posesja. Dlaczego? W ofercie tego producenta znajdziesz bloczki Roma wykonane w różnej stylistyce i kolorach – łatwo więc wybierzesz te, które najlepiej będą pasowały do reszty przydomowej aranżacji.

Zanim przeprowadzisz montaż ogrodzenia Joniec Roma, poznaj bliżej dostępne rozwiązania:

  • Wariant Roma Classic to ogrodzenie, które sprawdzi się zarówno przy nowoczesnych, jak i klasycznych posesjach. Bloczki dostępne są w 4 kolorach (biały, 2 odcienie szarości i beż).
  • Roma Horizon – wykonanie ogrodzenia Joniec z bloczków Horizon polecane jest szczególnie do nowoczesnych aranżacji. Elementy do budowy parkanu dostępne są w aż 8 wersjach kolorystycznych – 6 z nich w melanżowych wzorach.
  • Roma Perfect to system bloczków ogrodzeniowych o wyjątkowej fakturze. Przy ich produkcji stosowana jest technologia SCRATCH, dzięki której bloczki zyskują skośne rysy i prążkowania. Ogrodzenie wygląda jak poddane działaniom sił przyrody i upływającego czasu! Ogrodzenie modułowe Joniec polecane jest zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych przestrzeni.
  • Roma Mega to propozycja dla tych, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań. Bloczki betonowe są większe niż w pozostałych systemach Roma, a ostateczny efekt dobrze komponuje się z posesjami minimalistycznymi i modernistycznymi. Bloczki możesz zamówić w jednym z 5 kolorów.
  • Montaż ogrodzenia Joniec Roma Diamond dobrze jest przeprowadzić wokół klasycznych lub rustykalnych posesji. Jasne bloczki z drapaną powierzchnią podkreślą sielski charakter całej działki.

Przeczytaj także: 4 zalety modułowych ogrodzeń betonowych Joniec

Montaż ogrodzenia Joniec krok po kroku

Podczas montażu ogrodzenia Joniec zwróć uwagę na precyzyjne wypoziomowanie i dopasowanie do siebie betonowych bloczków.

Kiedy wybierzesz już bloczki ogrodzeniowe, które najbardziej Ci się podobają, pora zapoznać się z zasadami budowania parkanu podawanymi przez firmę Joniec. Instrukcja montażu przygotowana przez tego producenta jest bardzo dokładna i czytelna!

Od czego należy zacząć? Najpierw dobrze przygotuj teren i wyznacz miejsce, w którym zamierzasz postawić ogrodzenie. Teraz konieczne będzie wykopanie dołów pod ławy fundamentowe. Pamiętaj, że powinny one sięgać poniżej strefy przemarzania gruntu na terenie, na którym znajduje się Twoja działka. Zwróć też uwagę, aby w ławach fundamentowych co ok. 10–15 metrów wykonać pionową dylatację. Następnie ułóż w nich zbrojenie poziomie, a w miejscach, w których mają zostać ustawione słupki ogrodzeniowe – zbrojenie pionowe. Dobrze jest również nałożyć na gotowy fundament izolację oraz przygotować odpowiednie odwodnienie.

Dopiero gdy fundamenty zostaną przygotowane, możesz przejść do faktycznej budowy ogrodzenia Joniec. Prac nie przeprowadzaj jednak w czasie mrozów ani wówczas, gdy panują upały. Producent zaleca, aby montaż bloczków Joniec wykonywać w temperaturach z zakresu od 5 do 25°C. Pierwszą warstwę bloczków układaj precyzyjnie i dokładnie w wyznaczonych wcześniej miejscach, a potem dobrze ją wypoziomuj. Połącz bloczki za pomocą kleju Joniec lub zaprawy cementowej.

Kolejne bloczki również układaj, używając kleju Joniec. Instrukcja budowy ogrodzenia sugeruje, aby klej nanosić na boczne ściany oraz górną krawędź każdego bloczka. Bloczki wyrównuj i poziomuj przy pomocy gumowego młotka (do jasnych bloczków używaj młotka z białą gumą!). W razie konieczności możesz także delikatnie zeszlifować krawędzie bloczków.

Wybrałeś bloczki melanżowe? Zanim ostatecznie je ułożysz, zwróć uwagę na rozmieszczenie kolorów na każdym z nich. Postaraj się mieszać i układać bloczki tak, aby powstał estetyczny i ciekawy wzór. Na koniec zalej bloczki mieszanką betonową.

Koszt montażu ogrodzenia Joniec

Jaki jest koszt wykonania ogrodzenia Joniec? Cena zależy od wielu czynników: długości ogrodzenia, kształtu Twojej działki oraz tego, czy sam podejmiesz się montażu, czy też zlecisz jego wykonanie profesjonalistom. Duże znaczenie będzie miał również wybór bloczków – różnią się one przecież nie tylko wyglądem, ale i ceną.

Od czego jeszcze może zależeć cena ogrodzenia? Sprawdź w artykule Od czego zależy cena ogrodzenia Joniec?

Komu najlepiej zlecić montaż ogrodzenia Joniec? Cena to nie wszystko! Kiedy szukasz wykonawcy, przede wszystkim zwróć uwagę na firmy, które oficjalnie współpracują z marką Joniec. Zyskasz pewność, że fachowcy montujący Twoje ogrodzenie bardzo dobrze znają zalecenia producenta. Dzięki temu parkan będzie trwalszy i solidniejszy.

Zamów usługę montażu ogrodzenia w sprawdzonym miejscu

Chcesz, aby budowa ogrodzenia z bloczków Joniec została przeprowadzona szybko i sprawnie? Zarówno sam materiał, jak i usługę montażu ogrodzenia możesz zamówić w firmie Posesja PLUS. Kompleksowo obsłużymy każdego klienta z okolic Krakowa i Wieliczki. Dowieziemy bloczki pod wskazany adres, a potem zajmiemy się montażem. Skontaktuj się z nami i sprawdź naszą ofertę! Gwarantujemy, że jedyne, czym będziesz się zajmował to wybór kolorystyki i rodzaju bloczków Joniec.