Impregnat do ogrodzeń Joniec – skuteczna ochrona betonowych bloczków ogrodzenia

Beton jest powszechnie wykorzystywany w konstrukcjach ogrodzeń. Aby jednak mógł cechować się odpowiednimi właściwościami i świetnym wyglądem, konieczne jest jego zabezpieczenie. Jaki impregnat sprawdzi się najlepiej w przypadku ogrodzeń Joniec?

Do czego służy impregnat do ogrodzeń Joniec?

Ogrodzenia Joniec są tworzone z betonu. To materiał bardzo wytrzymały, jednak w sytuacji, gdy nie zostanie odpowiednio zabezpieczony, może szybko ulec zniszczeniu. To właśnie dlatego w przypadku takich konstrukcji powszechnie stosuje się impregnaty do ogrodzeń. Pozwalają one na zabezpieczenie betonu przed czynnikami zewnętrznymi, zapewniając jego świetny wygląd na lata.

Na rynku znaleźć można preparaty do ochrony ogrodzeń Joniec w wielu wariantach. To zarówno uniwersalne środki zabezpieczające przede wszystkim przed wilgocią, jak i bardziej skomplikowane mieszanki. Wybór odpowiedniego preparatu powinien zależeć przede wszystkim od koloru i techniki zastosowanej do stworzenia ogrodzenia.

Ochronne impregnaty do ogrodzenia betonowego

Na rynku obecnie znaleźć można wiele wariantów impregnatów do ogrodzenia betonowego, które mają za zadanie przede wszystkim pełnić funkcję ochronną. Wiele z nich zabezpiecza nie tylko przed wilgocią. Powszechnie stosuje się bowiem środki zabezpieczające konstrukcję przed blaknięciem koloru, mrozami czy zabrudzeniami. Taki impregnat do ogrodzenia betonowego tworzy na jego powierzchni membranę ochronną. Zmniejsza ona ścieralność i zwiększa odporność na brud.

Ogrodzenie zaimpregnowane będzie prezentować się tak samo dobrze nawet po wielu latach od momentu jego postawienia. Warto zainwestować w preparat ochronny, by nie musieć remontować konstrukcji betonowej.

Ochronny impregnat do ogrodzenia betonowego – kiedy się nie sprawdzi?

Standardowe ogrodzenia Joniec z powodzeniem mogą być pokryte wspomnianymi impregnatami. Problemy pojawiają się jednak w przypadku konstrukcji mniej typowych. Wielu impregnatów nie można stosować m.in. na konstrukcje w kolorze silver – istnieje bowiem ryzyko, że na ich powierzchni pojawia się nieestetyczny efekt zraszania jasnego koloru.

Oprócz tego impregnaty ochronne do betonu nie są wskazane w przypadku ogrodzeń z technologią Scratch. Takie konstrukcje wymagają zastosowania nieco innych preparatów. Mowa tu o podstawowych środkach zabezpieczających jedynie przed wilgocią.

Sprawdź także: 4 zalety modułowych ogrodzeń betonowych Joniec

impregnacja ogrodzenia betonowego Joniec

Jak wybrać impregnat do danego ogrodzenia Joniec?

Wybór odpowiedniego impregnatu do ogrodzeń Joniec powinien więc zależeć od parametrów danej konstrukcji. Uniwersalnym wyborem są podstawowe impregnaty, które chronią jedynie przed wilgocią. Środki bardziej skomplikowane zabezpieczają znacznie lepiej, ale nie nadają się one do wszystkich typów ogrodzeń Joniec.

Dobrym pomysłem może być skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy pracują w firmach tworzących ogrodzenia betonowe lub oferujących impregnaty do takich konstrukcji. Osoby te z chęcią pomogą dopasować odpowiedni preparat do charakterystyki danego płotu.

Jak używa się impregnatu do betonu Joniec?

Impregnat do betonu Joniec może być skuteczny jedynie w sytuacji, gdy zostanie zastosowany w odpowiedni sposób. Każdorazowo należy trzymać się instrukcji producenta. Zwykle na samym początku konieczne jest jednak usunięcie wszystkich zabrudzeń z konstrukcji ogrodzenia. Na rynku istnieją specjalne preparaty, które pozwalają na pozbycie się wykwitów i nalotów z betonu.

Następnie należy dokładnie wymieszać impregnat do ogrodzeń betonowych. Konieczne jest nanoszenie go równomiernie na powierzchnię z wykorzystaniem wałka, pędzla czy pistoletu natryskowego. Po kilku minutach środek powinien wchłonąć się w konstrukcję ogrodzenia. Czasem konieczne jest powtórzenie aplikacji, aby możliwe było równomierne pokrycie betonu.

W jakich warunkach aplikować impregnat do ogrodzeń betonowych?

Konieczne jest też pamiętanie o tym, by zachować odpowiednie warunki w trakcie aplikowania impregnatu na ogrodzenie betonowe. Zaleca się robienie tego w temperaturze od 5 do 25 stopni Celsjusza. Powinno być sucho, ale niezbyt gorąco. Nie zaleca się impregnowania ogrodzenia w trakcie siarczystych mrozów.

Nie wskazane jest także impregnowanie ogrodzenia betonowego zaraz po jego postawieniu. Najlepiej odczekać około miesiąca. W tym czasie materiał uzyska swoje docelowe właściwości. Dopiero wówczas można zabezpieczyć go przed czynnikami atmosferycznymi.

Każdy impregnat do ogrodzeń Joniec jest inny, dlatego każdorazowo należy zapoznać się z jego etykietą i zaleceniami producenta. Zazwyczaj 5 litrów środka pozwala na pokrycie aż 25 m2 betonu. Wszystko zależy od jego struktury i budowy danej konstrukcji.

Szukasz stylowego ogrodzenia Joniec na swoją posesję? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu!