Jak tanio i estetycznie ogrodzić działkę rekreacyjną?

Ogrodzenie działki pełni kilka funkcji. Pozwala przede wszystkim na wyznaczenie granic nieruchomości, a także ochronienie osób korzystających z posesji. Jak tanio ogrodzić działkę rekreacyjną?

Tanie ogrodzenie działki rekreacyjnej, czyli siatka

W przypadku działek rekreacyjnych zwykle stawia się na tanie rozwiązania. Takie nieruchomości nie muszą być bowiem bardzo reprezentatywne. Doskonale sprawdzi się zwykła siatka. Pozwala ona na wydzielenie działki z sąsiadujących terenów, a także zabezpieczenie zwierząt czy dzieci przed ucieczką.

Na rynku znaleźć można różne modele siatek. Wśród nich największą popularnością cieszą się warianty plecione lub zgrzewane. To produkty wykonywane z ocynkowanej stali, która jest odporna na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych.

Cena siatki do ogrodzenia działek rekreacyjnych jest dość niska. W przypadku 10 metrów bieżących koszt będzie wahać się w okolicach 200 zł.

Ogrodzenie działki ogrodowej z paneli metalowych

Ogrodzenie działki ogrodowej może być stworzone również ze specjalnych paneli metalowych. Przypominają one siatki, choć w ich przypadku wszystkie pionowe pręty są do siebie równoległe, podobnie jak przecinające je elementy poziome. Ogrodzenia tego typu często są wykonywane również wokół obiektów sportowych, pełniąc funkcję piłkochwytów.

Ogrodzenie działki rekreacyjnej z paneli metalowych jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Takie płoty montuje się bardzo szybko, ponieważ składają się one ze sztywnych paneli o szerokości około 2,5 metra. Za jeden egzemplarz należy zapłacić około 50 zł, dlatego jest to dość tanie ogrodzenie działki rekreacyjnej, idealne dla osób szukających oszczędności.

Przeczytaj także: Ogrodzenie panelowe czy siatka ogrodzeniowa – co wybrać?

Ozdobne ogrodzenie działki rekreacyjnej

Ogrodzenie działki letniskowej

Jeśli zależy Ci, by ogrodzenie działki letniskowej prezentowało się elegancko, możesz postawić również na zdobienia. Pamiętaj jednak, by nie było ich zbyt dużo. Takie elementy w znacznym stopniu wpływają bowiem na koszt całej inwestycji.

Jeśli chcesz dopasować ogrodzenie do domku letniskowego, warto postawić na dekoracje tylko od frontu. W ten sposób koszt inwestycji wciąż będzie niewielki, a płot zyska bardziej ozdobny charakter. Zazwyczaj w miejscach, w których działka graniczy z innymi posesjami, wystarczy zwykła siatka. Jest ona bowiem najbardziej minimalistyczna, a jednocześnie dość tania. 

Brama w ogrodzeniu działki letniskowej

Płot na działkę ROD powinien obejmować również bramę, szczególnie w sytuacji, gdy na teren posesji mają wjeżdżać samochody lub inne urządzenia. Nie musi być to jednak element kuty, który to najczęściej pojawia się na prywatnych działkach, gdzie stoją domy jednorodzinne. W przypadku terenów rekreacyjnych z powodzeniem wystarczy zwykła siatka, zamontowana na metalowym stelażu.

Co wpływa na cenę ogrodzenia działki rekreacyjnej?

Jeśli zależy Ci na tanim ogrodzeniu działki rekreacyjnej, warto zwrócić uwagę na czynniki, które wpływają na ostateczną cenę takiego przedsięwzięcia. Mowa tu przede wszystkim o długości płotu oraz jego wysokości. W większości przypadków wystarczy konstrukcja mierząca 1,5 m. Jeśli chcesz ograniczyć koszty związane z wybudowaniem ogrodzenia, warto postawić na elementy ozdobne jedynie z przodu nieruchomości. Z pozostałych stron doskonale sprawdzi się klasyczna siatka, którą z czasem przykryją tuje lub pnące rośliny.

Znaczenie ma też koszt prac montażowych na terenie nieruchomości. Warto więc odpowiednio wcześnie upewnić się, jak bardzo wzrośnie ostateczna cena po doliczeniu usług profesjonalnej ekipy.

Szukasz taniego ogrodzenia na działkę rekreacyjną? Sprawdź opcje dostępne w naszej ofercie lub skontaktuj się z nami!